Mięśnie kegla ćwiczenia

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Mięśnie kegla u mężczyzn

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezmiernie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym poprawniej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie należy następnie jak najczęściej powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze damom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

ADD YOUR COMMENT